fbpx

Botoks

Toksyna botulinowa, znana popularnie pod nazwą Botox, to obecnie najpopularniejsza i najskuteczniejsza metoda walki ze zmarszczkami mimicznymi. Toksyna wytwarzana jest przez niektóre gatunki beztlenowych bakterii i znana jest również pod nazwą jadu kiełbasianego ze względu na to, że naturalnie powstaje w zepsutych wędlinach i konserwach. Pacjenci nie mają jednak żadnych powodów do obaw. W medycynie toksyna botulinowa używana jest w tak małych ilościach, że nie ma możliwości, aby zaszkodziła. Wręcz przeciwnie, leczy wiele stanów chorobowych, które charakteryzują się nadmiernym napięciem mięśniowym i ma zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry.

Przed zabiegiem skóra pacjenta zostaje oczyszczona z makijażu i zdezynfekowana. Stosujemy również specjalną maść znieczulającą. Zabieg polega na wprowadzeniu toksyny botulinowej domięśniowo cienką igłą w ściśle określone miejsce. Dzięki temu działa ona jedynie w obrębie tych mięśni, do których została podana.

W naszym gabinecie pracujemy jedynie na najlepszych jakościowo toksynach botulinowych od sprawdzonych producentów, dzięki czemu zabieg jest bardzo bezpieczny.

Botox jest zabiegiem profilaktycznym i przeciwdziała przyczynom powstawania zmarszczek. W efekcie twarz wygląda nawet o kilka lat młodziej, a skóra staje się bardziej zrelaksowana i mniej pomarszczona. Efekt utrzymuje się od 3 miesięcy do pół roku, ale nawet po ustaniu działania toksyny botulinowej, zmarszczki pozostają płytsze. Wynika to z tego, że pacjent odzwyczaja się w tym czasie od nadmiernych ruchów mimicznych, a więc skóra ma szansę odpocząć. Zabieg można powtarzać nie częściej niż co 4 miesiące.

Wskazania

Botox znajduje w medycynie wiele zastosowań. Do najczęściej spotykanych z pewnością należy:

  • redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy „kurzych łapek”;
  • leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe;
  • leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.
  • migrenowe, napięciowe i chroniczne bóle głowy – Zabieg polega na podaniu iniekcyjnym botoksu w mięśnie okolicy skroni, czoła oraz tylnej części głowy i szyi. Efekty zaczynają być odczuwalne po kilku dniach od wykonania zabiegu i utrzymują się przez okres do 6 miesięcy. U ponad połowy pacjentów dochodzi do całkowitego ustąpienia migrenowych bólów głowy, a u pozostałych osób objawy migreny wyraźnie słabną.

Przeciwwskazania

Botox jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:

  • kobiet w ciąży i karmiące piersią;
  • osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
  • osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
  • osób uczulonych na albuminę ludzką;
  • pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;

Czas trwania zabiegu: od 30 minut

 

Zabieg Powitalny Happy
Zostań naszym klientem, umów się na dowolny zabieg i skorzystaj z powitalnego zabiegu w specjalnej cenie 50 zł. Zabieg obejmuje demakijaż, peeling chemiczny, maskę indywidualnie dobraną do rodzaju cery, masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu, krem odżywczy.
Po pierwszym zabiegu w naszym gabinecie możesz zakupić bon na zabieg powitalny Happy w cenie 50 zł. Bon do wykorzystania w ciągu 3 miesięcy od pierwszej wizyty. Regulamin na stronie: www.med-estetyczna.com.pl/regulamin-promocji
Przemyśl to jeszcze :)
×
×
WordPress Popup

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności